خط ویژه : 77200111-021

ویژگی های دوربین سانل

بررسی ویژگی های دوربین سانل

دوربین های مدار بسته تحت شبکه، طراحی و ساختی مطابق باتکنولوژی روز دنیا دارند، ویژگی های دوربین سانل به صورتی است که بتوانند تداعی کننده محیطی امن و مطمئن باشند در نبود شما.دوربین های مدار بسته تحت شبکه، با نام های زیاد و مختلفی شناخته می شوند مانند دوربین های شبکه ای، دوربین های پروتکل اینترنتی و وب کم.دوربین های مدار بسته تحت شبکه و ویژگی های دوربین سانل نسبت به سری های قدیمی دوربین های مدار بسته، مزایای بیش تری دارند.با وجود انواع مختلفی از دوربین های مدار بسته در بازار امروزی، برای هر صنعت و کاری مدل مخصوصی از دوربین مدار بسته تحت شبکه وجود دارد.در نتیجه هنگام خرید دوربین مدار بسته تحت شبکه، بهتر است که بررسی ویژگی های دوربین مدار بسته و ویژگی های دوربین سانل را در الویت خود قرار دهید و با تحقیق راجع به آن ها مناسب ترین مدل را برای کسب و کار و یا هدف خود انتخاب کنید و خریداری کنید.

تفاوت دوربین مدار بسته تحت شبکه با دوربین مدار بسته آنالوگ

 

کیفیت تصاویر ضبط شده: تصاویر دوربین مدار بسته تحت شبکه کیفیت بالاتری نسبت به کیفیت تصاویر دوربین مدار بسته آنالوگ دارند.از ویژگی های دوربین سانل می توان به قابلیت زوم کردن راحت تر و همچنین بهتر از دوربین های آنالوگ اشاره کرد.قابل ذکر است که دوربین های مدار بسته تحت شبکه دید وسیع تر و زاویه بیشتری در اختیار کاربر قرار می دهد.

انتقال تصاویر: در دوربین مداربسته آنالوگ با کمک کابل کواکس انتقال تصاویر انجام می شود.البته قابلیت کار کردن با اتصال بی سیم هم دارند، اما از رزولوشن آن کم می شود.اما انتقال تصاویر در دوربین های تحت شبکه هم با کابل کواکس و هم از طریق اتصال وایرلس انجام می شود که جزو ویژگی های دوربین سانل است.

رزولوشن تصاویر: رزولوشن استاندارد دوربین های آنالوگ 720*480پیکسل هستند.اما رزولوشن دوربین های مدار بسته تحت شبکه 2560*1920پیکسل هستند.این به این معناست که شما با نصب دوربین مدار بسته تحت شبکه می توانید بر محدوده وسیع تری نسبت به دوربین مدار بسته آنالوگ، دسترسی و نظارت داشته باشید و از این ویژگی های دوربین سانل بهره مند شوید.

قابلیت PoE: امکان برق رسانی به کمک کابل Ethernet، از فواید مهم دوربین تحت شبکه و ویژگی های دوربین سانل است که باعث تمایز آن نسبت به دوربین آنالوگ می شود.اما دوربین آنالوگ همچین قابلیتی ندارد.

امنیت: متاسفانه دوربین مدار بسته آنالوگ امنیت پایینی دارد، چرا که به راحتی می توان حافظه و دیگر متعلقات آن را دزدید.اما خوشبختانه دوربین مدار بسته تحت شبکه از امنیت بالایی برخوردار است و انتقال تصاویر آن به صورت رمزنگاری شده انجام می شود.

هزینه: طبیعی است که دوربین آنالوگ قیمت ارزان تری نسبت به دوربین مدار بسته IP دارد.هم چنین کیفیت پایین تری نیز دارد.از ویژگی های دوربین سانل می توان گفت که با پرداخت هزینه ای مناسب، صاحب یک دوربین با کیفیت و کاربردی می شوید.

برای کسب اطلاع از دوربین های مداربسته با کیفیت، به مطالعه ی مقاله اختصاصی بهترین دوربین مداربسته باکیفیت بپردازید

ویژگی های دوربین سانل

نکات کلیدی هنگام خرید دوربین مدار بسته تحت شبکه

هنگامی که تصمیم به خرید دوربین مداربسته تحت شبکه دارید، باید به نکاتی توجه کنید؛

باید محدوده و فاصله ای که دوربین مدار بسته می تواند به شکل واضح و دقیق از آن تصویر منتقل کند را، مورد بررسی قرار دهید.

نحوه ذخیره ویدئو ها به چه صورت است و مقدار فضایی که برای ذخیره سازی آنها نیاز دارد، چه مقدار است.

پهنای باند اینترنتی که برای فعال شدن و کار کردن نیاز دارد، چقدر است.

آیا طبق استاندارد های روز، رمز گذاری داده های آن انجام می شود؟

فضایی که قصد نصب دوربین مدار بسته تحت شبکه را در آن دارید، چه ویژگی هایی دارد؟ فضای باز است و یا بسته.محیط بیرونی و یا درونی.

ویژگی های دوربین مدار بسته تحت شبکه

 

اگر بخواهیم راجع به ویژگی های دوربین سانل بگوییم، می توان به جا به جایی صدای دو طرفه از طریق شبکه اشاره کرد.برای مثال اگر شما مدیر یک مجموعه باشید می توانید با استفاده از دوربین های شبکه با کارکنان مجموعه ارتباط برقرار کنید، چرا که این نوع دوربین ها می توانند از طریق IP بین اعضای مجموعه ارتباط برقرار کنند.دوربین های آی پی توانایی استفاده از شبکه های اینترنتی و شبکه های موبایلی را نیز دارند.از مهم ترین ویژگی های دوربین سانل و یا دوربین IP، می توان به هوش مصنوعی اشاره کرد.هوش مصنوعی در مواردی در فرآیند های شناسایی می تواند کمک بسیار مفیدی به کاربر ارائه دهد.دوربین های شبکه به سبب انتقال داده ها از طریق پروتکل های WPA یا TKIP، WPA2 یا AES امنیت بسیار خوبی را از طریق شبکه برای کاربران ایجاد می کنند.

برای اطلاع از دوربین هایی از برند سانل که فروش بیشتری را دارند،

به مطالعه ی مقاله اختصاصی دوربین های پرفروش سانل بپردازید

دوربین های تحت شبکه سانل به واسطه تنوع بالایی که دارند، برای کاربران خود انتخاب های زیادی فراهم کرده اند، تا هر کسی پس از تحقیق و بررسی های لازم، متناسب با نیاز و کسب و کار خود، مدل مناسب را انتخاب و خریداری کند.ظاهر، ساختار و قابلیت و توانایی های دوربین های مدار بسته با یکدیگر متفاوت هستند.به سبب همین تنوع، مصرف کنندگان به راحتی می توانند مدلی متناسب با نیاز خود انتخاب کنند.سانل برند معتبر دوربین مدار بسته با تولید انواع دوربین مدار بسته تحت شبکه این امکان را برای شما فراهم می کند.

چرخش لنز: در بین دوربین های مدار بسته تحت شبکه، دوربینی به نام دوربین دام وجود دارد که دارای قابلیت چرخش است، اما لنز کوچکی دارد و قادر نیست که فواصل زیادی را پوشش دهد.در مقابل دوربین مدار بسته ای به نام بولت وجود دارد که لنز های بزرگ تری دارد و میتواند فواصل بیشتری را پوشش دهد، اما لنزی ثابت دارد.

دید در شب: در هر دو نوع دوربین های بولت و دام، این ویژگی وجود دارد و تفاوت چندانی ندارند.هر دوی آن ها شامل LED قرمز هستند که موجب می شود دوربین ها در شرایط کم نور نیز به راحتی کار کنند.اما به طور کل دوربین دام کمی ضعیف تر است، اما برای رفع این نقطه ضعف میتوان یک پروژکتور مادون قرمز در نزدیکی آن قرار داد.

تشخیص چهره: دوربین به محض این که چهره ای که برای آن تعریف شده را رویت کند، آن را تشخیص می دهد و شما را مطلع می کند.

قدرت انتقال تصاویر: از ویژگی های دوربین سانل که بسیار کاربردی است، این است که می توانید با اتصال به اینترنت و اپلیکیشن مربوطه، توسط گوشی همراه، لپ تاپ و یا کامپیوتر به تصاویر زنده دوربین دسترسی پیدا کنید.

تعقیب سوژه: تعقیب سوژه جزو قابلیت های جدیدی است که به دوربین های هوشمند اضافه شده است.این ویژگی در دوربین هایی که قابلیت چرخش دارند قابل استفاده است.به راحتی می توانید با استفاده از این ویژگی سوژه و یا فرد مورد نظر خود را تعقیب و ردیابی کنید.

با استفاده از دوربین های مدار بسته تحت شبکه سانل، این امکان برای شما فراهم می شود که حتی با گوشی همراهی که دارید، تصاویر را آنلاین و زنده از محلی که دوربین مدار بسته تحت شبکه را نصب کرده اید، مشاهده کنید.با کمک ویژگی های دوربین سانل می توانید بر روی تصاویر محیط کار، منزل، کودک، سالمندان، حیوانات خانگی و غیره نظارت کامل داشته باشید و امنیت خوبی را در محل کار و یا محل زندگی خود فراهم کنید.

اشتراک گذاری:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

مطالب پر طرفدار

فهرست مطالب