خط ویژه : 77200111-021

دقت و ویژگی های دوربین ترافیک شهری

دقت و ویژگی های دوربین ترافیک شهری

دوربین ترافیک شهری یک دوربین فیلمبرداری است که ترافیک وسایل نقلیه را در یک جاده مشاهده می کند. به طور معمول، دوربین‌ ترافیک شهری در امتداد جاده‌های اصلی مانند بزرگراه‌ها، آزادراه‌ها و جاده‌های شریانی قرار می‌گیرند و توسط فیبرهای نوری مدفون در کنار یا زیر جاده به هم متصل می‌شوند، از طریق برق شهری در مناطق شهری یا توسط پنل‌های خورشیدی یا موارد دیگر تامین می‌شود. منابع برق جایگزین که تصاویر ثابتی را بدون خطر قطع برق ارائه می‌دهند.

یک مرکز مانیتورینگ ویدیوی زنده را در زمان واقعی دریافت می‌کند و در صورت وقوع یک تصادف ترافیکی،  برخی رویدادهای مخرب دیگر یا مشکلات ایمنی جاده، به عنوان یک توزیع کننده عمل می‌کند.

دوربین ترافیک شهری بخشی از سیستم های حمل و نقل هوشمند را تشکیل می‌دهند. آنها به ویژه در تونل ها ارزشمند هستند، جایی که تجهیزات ایمنی را می توان از راه دور بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط دوربین ها و سایر سنسورها فعال کرد.

انواع دوربین ترافیک شهریدوربین ترافیک شهری متمایز از دوربین های ایمنی جاده هستند که در مکان های خاصی قرار می گیرند تا با گرفتن عکس های ثابت با وضوح تصویر بسیار بالاتر بر روی یک ماشه، قوانین جاده را اجرا کنند. دوربین ترافیک شهری فقط برای مشاهده هستند و به طور مداوم فیلم‌هایی با وضوح پایین‌تر، اغلب در حرکت کامل می‌گیرند، اگرچه ممکن است از راه دور کنترل شوند تا روی حادثه‌ای در دوردست یا در جهتی که معمولاً خارج از میدان دید تمرکز کنند. بسیاری از آنها در قالب های تلویزیون آنالوگ ارسال می کنند، اگرچه بسیاری از آنها به وضوح بالا یا وضوح 4K تبدیل می شوند. برخی از آنها یک قطب نما تعبیه شده اند که در آن جهت اصلی دوربین را نشان می دهد، اگرچه بسیاری از نصب کنندگان نیز تصویر مرجعی را با جهت اصلی ارائه می دهند.

بسیاری از بخش های حمل و نقل شبکه های دوربین خود را به شبکه جهانی وب مرتبط کرده اند تا مسافران بتوانند شرایط ترافیک را مشاهده کنند. آنها ممکن است پخش جریانی ویدیو یا تصاویر ثابت را نشان دهند که در یک بازه زمانی معین تازه می شوند و به مسافران کمک می کنند تعیین کنند که آیا مسیر دیگری باید طی شود یا خیر

5 ویژگی های دوربین ترافیک شهریاگر می‌خواهید بهترین دوربین مداربسته باکیفیت عالی را بشناسید از این مقاله دیدن کنید.

حقیقتی که باید در مورد دوربین ترافیک شهری بدانید

آیا می‌دانستید دوربین‌های روی چراغ‌های راهنمایی تعداد تصادفات اتومبیل را کاهش می‌دهند؟ انواع مختلف از دوربین ترافیک شهری وجود دارد که هر کدام هدف و بحث خاص خود را دارند.

انواع مختلفی وجود دارد

همه دوربین ها یک هدف را دنبال نمی کنند. در زیر ما توضیحاتی در مورد رایج ترین دوربین ترافیک شهری که ممکن است با آنها برخورد کنید ارائه می دهیم.

 1.     دوربین ترافیک شهری با نور قرمز

متداول ترین اعمال کننده خودکار امروزه دوربین چراغ قرمز است.این دوربین ها زمانی فعال می شوند که پس از قرمز شدن سیگنال، حرکتی از نوار توقف عبور کند. اکثر دوربین های چراغ قرمز امروزی یک فیلم دیجیتالی 12 ثانیه ای از تخلف را به همراه دو تصویر از پلاک ضبط می کنند.

متداول‌ترین دستگاه‌های اجرا کننده چراغ قرمز که در جعبه‌ای در کنار چراغ قرار گرفته‌اند که رانندگان می‌توانند هنگام عکس‌برداری فلش را ببینند.

 1.     دوربین ترافیک شهری برای سرعت

به امید کاهش سرعت رانندگان،  دومین اعمال کننده خودکار امروزی دوربین های سرعت هستند.این دوربین‌ها که با همان فناوری رادار و لیزری که توسط مجریان قانون استفاده می‌شود طراحی شده‌اند، زمانی فعال می‌شوند که یک وسیله نقلیه از حدود 10 مایل در ساعت بیش از حد مجاز سرعت ثبت شده فراتر رود.

پس از فعال شدن، دوربین تصاویری از پلاک خودرو می گیرد و معمولاً یک ویدیو از حادثه نیز برای اثبات بیشتر ضبط می شود. تاریخ، زمان، سرعت و مکان همگی با ضبط دوربین بایگانی می شوند.

دوربین‌های سرعت را می‌توان در جعبه‌های حجیم و رنگ‌های روشن پیدا کرد یا فقط با دوربین محافظت‌شده در بالای یک میله بلند ظاهری ساده‌تر پیدا کرد.مانند دوربین‌های چراغ قرمز، بسیاری از سایت‌های دوربین سرعت دارای علائم هشداردهنده هستند که رانندگان می‌توانند درست قبل از اینکه دوربین به آنها نگاه کند، آن‌ها را ببینند.

 1.     دوربین ترافیک شهری با علامت توقف  

همه تبلیغات باید به سمت دوربین‌های چراغ قرمز و سرعت برود زیرا یافتن اطلاعاتی در مورد دوربین‌های علامت توقف تقریباً غیرممکن است.

دوربین‌های علامت توقف از رادار برای تشخیص اینکه آیا وسایل نقلیه متوقف می‌شوند، غلت می‌زنند یا از کنار تابلوی توقف عبور می‌کنند. مشخص نیست که چه تعداد تصویر از خودرو گرفته شده است یا اینکه آیا کلیپ های ویدئویی نیز ضبط شده است.

این دوربین ها معمولا در جعبه های بزرگ یافت می شوند. مانند سایر مجریان خودکار، بیشتر آنها تابلویی در نزدیکی خود دارند که به رانندگان هشدار می دهد که توقفی با دوربین اعمال می شود.

 1.     دوربین ترافیک شهری برای نظارت

دوربین‌های مداربسته باعث ایجاد آشفتگی کامل می‌شوند، حتی اگر برای کسی هزینه‌ای گران‌قیمت و غیرمنتظره متحرک نداشته باشند.

بسیاری از مردم دوربین‌ها را روی چراغ‌های راهنمایی و رانندگی در تقاطع‌های مختلف می‌بینند و تصور می‌کنند که برخلاف میل خود از آنها جاسوسی و ضبط شده است.

دوربین‌های نظارتی ترافیک علاوه بر اینکه به دلیل نقض حریم خصوصی مورد علاقه نیستند، اغلب با مجری‌های خودکار تولید کننده بلیط اشتباه گرفته می‌شوند.

برخلاف دوربین‌های سرعت، چراغ قرمز یا علامت توقف، دوربین‌های نظارت ترافیک بسیار حجیم و رنگارنگ‌تر هستند و به تیر چراغ راهنمایی متصل می‌شوند.

نحوه کارکرد دوربین ترافیک شهری

مطالعه بیشتر: 5 ویژگی و نحوه استفاده دوربین در مدارس

استدلال رایج علیه دوربین ترافیک شهری عبارتند از

 1. باعث می‌شوند رانندگان ترمز هایشان را بگیرند و باعث افزایش برخورد از عقب می‌شود.
 2. آنها روند قانونی را نقض می کنند زیرا شاهد زنده وجود ندارد.
 3. صاحب وسیله نقلیه در صورتی که رانندگی نکرده باشد به طور ناعادلانه جریمه می شود.
 4. آنها نقض حریم خصوصی هستند.
 5. استناد غیرقانونی است زیرا به صورت حضوری ارائه نشده است.
 6. هدف واقعی آنها پر کردن حفره های بودجه دولت است.
 7. مکان‌ها، علائم و زمان‌بندی نور برای به دام انداختن رانندگان انتخاب و تنظیم می‌شوند.
 8. نظارت بیشتر به معنای احتمال بیشتر برای سوء استفاده از حریم خصوصی است.

نتیجه

تکیه‌ بر تخصص و مشاوران خدمات دوربین ترافیک شهری با کیفیت بالا برای اطمینان از تداوم و قابلیت اطمینان ضروری است و شبکه‌های انتقال را با بازگشت سرمایه بهتری ارائه می‌دهد.یکی از متخصصین در این حوزه دوربین مدار بسته آوابصیر می‌باشد که ارائه دهنده انواع دوربین های مدار بسته با گارانتی و خدمات پس از فروش می‌باشد.

 

اشتراک گذاری:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

مطالب پر طرفدار

فهرست مطالب