خط ویژه : 77200111-021

12 نکته طلایی برای نصب دوربین مداربسته آنالوگ

12 نکته طلایی برای نصب دوربین مداربسته آنالوگ

علیرغم این که تکنولوژی های دوربین پیشرفت کرده است اما هنوز کسانی هستند که بنا بر دلایلی مجبورند به سراغ استفاده و نصب دوربین مداربسته آنالوگ بروند، چون هزینه نصب این دوربین ها مناسب است در دسترس طیف گسترده تری از افراد قرار دارند.

معمولا افرادی که از نظر بودجه دستشان باز نیست این دوربین ها بهترین گزینه هستند تا بتوانند امنیت خانه، انبار، محل کار و غیره خود را زیر نظر بگیرند، البته دوربین های آنالوگ هم کیفیت های متفاوتی دارند و افراد هر چقدر بیشتر خرج کنند دوربین بهتری گیرشان خواهد آمد.

در ادامه مقاله برای این که با نکات طلایی در زمینه نصب دوربین مداربسته آنالوگ آشنایی پیدا کنید بعضی از مهم ترین هایش را برایتان نام می بریم و تا جایی که متن به ما اجازه بدهد توضیحاتی را جهت آگاهی شما ارائه خواهیم نمود.

دوربین مداربسته آنالوگ چیست؟

دوربین مداربسته آنالوگ یک نوع دوربین امنیتی است که به صورت آنالوگ معمولا با سیم یا کابل به دستگاه ذخیره مرکزی وصل می شود. این نوع دوربین از استاندارد پال یا ان تی اس سی استفاده می‌ کند و تصاویر را به صورت آنالوگ از طریق کابل‌ های مخصوصی انتقال می‌ دهد.

این نوع دوربین‌ ها اغلب دارای قابلیت ضبط و انتقال تصاویر تمام رنگی هستند. آن‌ها معمولا از نسبت تصویر 4:3 (طول به عرض) استفاده می ‌کنند. همچنین استفاده و نصب دوربین مداربسته آنالوگ برای مشتریانی که بودجه محدودی دارند مناسب است.

معمولا متخصصان در زمان نصب دوربین مداربسته آنالوگ از دو سیم برق برای تغذیه کردنشان استفاده می کنند، معمولا تمامی اطلاعات تصویری را به صورت آنالوگ از طریق کابل‌ های ویدئویی منتقل می‌ کنند. این کابل‌ ها ممکن است کارهای دیگر غیر از برق و انتقال داده را نیز انجام بدهند.

با وجود پیشرفت دوربین ‌های مداربسته دیجیتال، اما هنوز دوربین‌ های مداربسته آنالوگ در بسیاری از مواقع به خاطر قیمت مناسب مورد توجه قرار می گیرند. در حال حاضر، به دلیل امکانات محدودتر موارد استفاده و نصب دوربین مداربسته آنالوگ نسبت به گذشته کاهش یافته است.

برای اطلاع از دوربین شبکه کلیک کنید.

دوربین مداربسته آنالوگ چیست؟

نکات طلایی برای نصب دوربین مداربسته آنالوگ

نصب دوربین مداربسته آنالوگ نیاز به آگاهی هایی دارد و معمولا افرادی که این اطلاعات را در اختیار داشته باشند بسیار بهتر خواهند توانست اقدام به نصبشان نمایند و امنیت مکان ها و فضاهایی که برایشان اهمیت دارد را برقرار سازند، بعضی از این نکات طلایی عبارتند از:

نکته طلایی اول

در نصب دوربین مداربسته آنالوگ، انتخاب مکان صحیح از اهمیت بالایی برخوردار است. باید مکانی را انتخاب کنید که دامنه دید خوبی داشته باشد و تمامی نقاط مورد نظرتان را پوشش دهد. همچنین، مکان انتخابی باید طوری باشد سرقت، خرابکاری یا دسترسی غیرمجاز راحت نباشد.

اگر دوربین را در چنین مکانی نصب نکنید و به راحتی در دسترس باشد به طور قطع دزدان یا خرابکاران ابتدا آن را از کار خواهند انداخت و سپس به کارهایی که قرار است انجام دهند می پردازند، معمولا نصاب ها این دوربین ها را در ارتفاع دور از دست نصب می کنند تا این مشکلات پیش نیاید.

نکته طلایی دوم

در زمان نصب دوربین مداربسته آنالوگ، بعد از محل نصب مناسب باید از محافظت شده بودن کابل‌ برق و اتصالاتی که داده ها را منتقل میکنند اطمینان حاصل نمایید، این اتصالات در صورت برخورد با رطوبت و عوامل محیطی آسیب پذیر هستند.

معمولا برای این که ایمنی این کابل ها را به نحو احسن فراهم گردد و مورد محافظت قرارشان دهند اقدام به کانال کشی می کنند تا سیم ها به طور مستقیم با عواملی مثل رطوبت، آفتاب، باد و غیره برخورد نکند و مدت زمان بیشتری بتواند کار کند.

نکته طلایی سوم

استفاده از محافظ برقی یک نکته مهم دیگر در زمان نصب دوربین مداربسته آنالوگ می باشد، معمولا برق شهری پاره ای از اوقات دچار نوسان می شود و این نوسان می تواند به تجهیزات الکترونیکی آسیب های جبران ناپذیری برساند.

محافظ برقی اگر در مدار قرار بگیرد جلوی برخورد این نوسانات الکترونیکی به دستگاه ها را خواهد گرفت و موجب طول عمر بیشتر آنها خواهد شد، همچنین باید از محافظ های برقی استفاده کرد که کیفیت لازم را داشته باشند و در زمان نوسانات الکترونیکی در سریع ترین زمان ممکن واکنش نشان دهند.

نکته طلایی چهارم

همچنین باید قبل از نصب دوربین مداربسته آنالوگ تجهیزاتش را به طور منظم و با دقت تنظیم و تمیز کنید. به خصوص که این اقدامات می ‌توانند کیفیت تصویر را بسیار بهبود ببخشند و عمر مفید دوربین‌ ها را تا اندازه زیادی افزایش دهند.

مطالعه بیشتر: آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل

نکته طلایی پنجم

همچنین در نصب دوربین مداربسته آنالوگ، برای جلوگیری از تداخلات الکترومغناطیسی، دوربین ‌ها را از منابع برق و دستگاه‌ های الکترونیکی بی سیم دور نگه دارید، این دستگاه ها بر روی دوربین ها پارازیت می اندازند و بر روی کیفیت نهایی تصاویرشان اثر منفی می گذارند و امنیت را دچار مشکل می کنند.

نکات طلایی برای نصب دوربین مداربسته آنالوگ

نکته طلایی ششم

هنگام نصب دوربین مداربسته آنالوگ، باید از ابزارها و تجهیزات مناسب و با کیفیت برای اتصال کابل‌ ها و دوربین ‌ها استفاده کنید تا از مشکلات احتمالی در آینده جلوگیری شود، اگر تجهیزات بی کیفیت باشند احتمال از کار افتادن دوربین در زمان های حساس وجود دارد.

نکته طلایی هفتم

اگر این امکان برایتان وجود داشت حتما یک برق کاملا مستقل از واحد خود در زمان نصب دوربین مداربسته آنالوگ به آن متصل کنید که احتمال قطع شدن نداشته باشد، همچنین می توانید آنها را به برق اضطراری متصل کنید تا در صورت قطع شدن برق شهری بتوانند همچنان به فعالیت ادامه دهند و امنیت را برقرار سازند.

نکته طلایی هشتم

در زمان نصب دوربین مداربسته آنالوگ، حتما در نظر بگیرید که برای افزایش وضوح و کیفیت تصویر، در محل نصب نور مناسبی وجود داشته باشد تا تصاویر تیره و تار بر روی مانیتورهای اتاق نظارت نقش نبندد.

اگر نور مناسب نباشد باید پروژکتور یا لامپ های قوی نصب کنید تا در زمانهایی از شبانه روز که نور طبیعی مناسب نیست بتوانند نور فضا را نرمال کنند تا دوربین بتواند تصاویری با کیفیت را برای نگهبانان امنیتی ارسال نماید.

نکته طلایی نهم

برای حفظ امنیت دوربین مداربسته آنالوگ، باید از رمزنگاری مناسب و رمز عبور بهره بگیرید تا فقط افراد مجاز به تصاویر دسترسی پیدا کنند، اگر چنین کاری نکنید ممکن است افرادی مثل هکران بتوانند با نفوذ به سیستم امنیتی زمینه را برای خرابکاری فراهم آوردند.

نکته طلایی دهم

در نصب دوربین مداربسته آنالوگ، برای جلوگیری از سوء استفاده از ورودی‌ ها و پورت‌ های با کیفیت خارجی استفاده کنید تا کیفیت تصاویر ارسالی توسط کابل ها تضمین شود، اگر کیفیت این پورت ها کم باشد بر روی کیفیت نهایی اثر خواهد گذاشت و تصویر بسیار بد روی مانیتور نقش خواهد بست و ممکن است نگهبان نتواند دقیق بر روی نظارتش تمرکز کند.

نکته طلایی یازدهم

دوربین های آنالوگ یا ضد آب هستند یا نیستند، در صورت نیاز هزینه بیشتری کنید و از دوربین‌ های مداربسته ضد آب استفاده کنید تا در شرایط محیطی رطوبتی دچار مشکل نشوند و بتوانند به انجام وظیفه ادامه داده و امنیت فضاهای خارجی را فراهم آورند.

نکته طلایی دوازدهم

در زمان نصب دوربین مداربسته آنالوگ، توصیه می ‌شود تمامی بخش های سیستم را به صورت منظم بررسی و تغییرات و به روز رسانی‌ های لازم را انجام دهید تا بهره‌ وری و امنیت سیستم به حداکثر برسد.

تجربه ثابت کرده است سیستم هایی اگر از به روز رسانی های مناسبی برخوردار نباشند، نخواهند توانست کیفیت مطلوبی را برای نظارت به نگهبانان امنیتی ارائه بدهند، همین مورد خود به تنهایی کافی است تا نگهبان در زمان اتفاقاتی مثل خرابکاری یا سرقت نتواند واکنش سریعی از خود نشان دهد.

در انتها

همان طور که دیدید و خواندید برای نصب دوربین مداربسته آنالوگ باید یک سری نکات طلایی توسط نصاب مد نظر قرار بگیرد تا این دوربین ها پس از نصب بتوانند بهترین کیفیت ممکن را به استفاده کنندگان خود ارائه بدهند.

در آخر لازم به ذکر است که شرکت آوا بصیر با سالها تجربه در زمینه نصب انواع دوربین آنالوگ و شبکه و غیره آمادگی دارد تا خدماتش را به شما مشتریان عزیز ارائه نماید، برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با شماره های واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

مطالب پر طرفدار

فهرست مطالب