خط ویژه : 77200111-021

نقش دوربین در وسایل نقلیه عمومی

نقش دوربین در وسایل نقلیه عمومی

دوربین در وسایل نقلیه عمومی

در تاریخ حمل ‌و نقل عمومی، اخیراً با توسعه سیستم‌های بزرگ نقلیه به عنوان یک سیستم ریلی کاملاً فنی، کلمه «انبوه» تأثیر بسزایی بر نظارت و کنترل یک سیستم دارد. با شروع سیستم متروی مدرن، ساختمان های زیرساختی عظیمی‌برای عملیات مورد نیاز بود تا بتواند هزاران مسافر را حمل کند. برای توسعه رویه های خود اعزامی ‌برای راننده قطار، لازم بود به کارکنان یک “نگهبان” اضافی برای رویه های نظارتی آنها داده شود تصمیم گرفته شد که تمام ایستگاه های مترو را به دوربین روی سکوها، در قسمت های ورودی، فروش بلیط و پله برقی مجهز شود. استاندارد دوربین در وسایل نقلیه عمومی بیشتر برای سیستم مترو توسعه یافت. امروزه تمامی مناطق از جمله داخل آسانسورها تحت پوشش سیستم های دوربین مداربسته قرار دارند.

امنیت و ایمنی با دوربین در وسایل نقلیه عمومی

امنیت و ایمنی با دوربین در وسایل نقلیه عمومی

مشهود است که تکنولوژی دوربین در وسایل نقلیه عمومی باید به عنوان ابزاری در رویه های کل نگر برای کنترل و نظارت بر یک سیستم ادغام شود. تجهیزات دوربین مداربسته زمانی بیشترین تاثیر را دارند که در رویه های خوب تعبیه شده باشند و توسط کارکنان آموزش دیده نظارت شوند. امنیت و ایمنی باید برای ارائه بهترین نتیجه با هم تعامل داشته باشند. رویکرد جامعی برای استفاده از دستگاه های اضطراری بهترین نتایج را برای مشتریان و کارکنان به همراه دارد. اگر دستگاه اضطراری (ارتباط صوتی) روی یک پلت فرم کشیده شود، ناظر اطلاعات اضافی (بصری) را از طریق تصویر سیستم دوربین مداربسته دریافت می‌کند، اغلب با استفاده از دوربین به طور خودکار روی شخص با استفاده از اینترکام زوم می‌کند تا بتواند ارائه بهترین پشتیبانی در شرایط اضطراری را بدهد.

اگر می‌خواهید بهترین دوربین مداربسته باکیفیت عالی را بشناسید از این مقاله دیدن کنید.

اول ایمنی

سیستم دوربین در وسایل نقلیه عمومی  از رویه های لازم برای اعزام قطار توسط راننده تکامل یافت. این دیگر تنها یک ابزار ضروری برای راننده نبود. تصاویر دوربین مداربسته همچنین به ابزار مهمی‌برای نظارت بر عملیات مرکز کنترل تبدیل شد، با توجه به اینکه آنها همچنین اطلاعات بصری در مورد وضعیت عملیات دریافت می‌کنند. جعبه سیگنال و کارکنان ناظر قادر به واکنش به مزاحمت ها و موقعیت های غیرعادی بیرون هستند. مانیتورهای دوربین در وسایل نقلیه عمومی در اتاق کنترل جدید مستقیماً بالای محل کارشان در اتاق کنترل قرار دارند و موقعیت های دوربین خاص خطوط جعبه سیگنال توسط کارکنان برای صفحه نمایش انتخاب می‌شوند. با بهبود پوشش دوربین مدار بسته، اکنون برای سرپرستان امکان دسترسی به تمام دوربین های ثابت در سیستم مترو از مرکز کنترل عملیات وجود دارد. همه تصاویر در مانیتور محل کارشان قابل دسترسی است تا آنها را قادر می‌سازد تا موقعیت های خاص را دنبال کنند و بر اساس حداکثر اطلاعات سیستم تصمیمات مربوطه را اتخاذ کنند.

ارزیابی موقعیت ها و حوادث با دوربین در وسایل نقلیه عمومی

با گزینه “چشم الکترونیکی” که از کارکنان بیرون پشتیبانی می‌کند، همچنین ثابت می‌شود که ابزار مفیدی در ارزیابی موقعیت های شبکه است. کار بدون دوربین هایی که سکوها و سایر قسمت های ایستگاه را پوشش میدهند غیرممکن است. در سیستم‌های پرترافیک، ناظران در مرکز کنترل به تصاویر نیاز دارند تا بتوانند پیش‌نمایش  و احتمالاً پیشگیری اختلالات آتی، ارزیابی موقعیت‌های چالش‌برانگیز بالقوه مانند ازدحام بیش از حد در ساعات اوج ترافیک و به‌ویژه موقعیت‌های بحرانی در طول حوادث را داشته باشند. از آنجایی که تصاویر مشخصی از مناطق مربوطه همیشه روی مانیتورها وجود دارد، دوربین در وسایل نقلیه عمومی به کارکنان این فرصت را می‌دهد که در زمان واقعی ارزیابی کنند. این سیستم به کارکنان آموزش دیده نیاز دارد که به ویژه با شرایط محلی آشنا باشند.

فناوری در دهه‌های اخیر تکامل یافته است و به‌ویژه برای ارزیابی موقعیت‌ها، انواع دوربین در وسایل نقلیه عمومی جدیدی مانند دوربین‌های PTZ نصب شده‌اند. دوربین‌ها بر روی سکوها به طور خاص برای پشتیبانی از کارکنان شبکه در مواقع اضطراری نصب می‌شوند. آنها دریافت اطلاعات خوب در مورد یک موقعیت را برای کارکنان بسیار آسان‌تر کردند زیرا می‌توانستند حادثه یا موقعیت را از دور انتخاب کرده و دنبال کنند. دید دوربین در وسایل نقلیه عمومی از یک حادثه همچنین به نیروهای اورژانس داخلی و خارجی در ارزیابی موقعیت های بحرانی تقریباً در زمان واقعی کمک می‌کند.

 

رویدادهای بزرگ با دوربین در وسایل نقلیه عمومی

دوربین در وسایل نقلیه عمومی ستون فقرات کارکنان در محل یا اتاق کنترل در طول رویدادهای بزرگ است. می‌تواند ظرفیت های حداکثر 24000 مشتری در ساعت را در یک جهت تحت شرایط خاص در خود جای دهد. بنابراین، سیستم عامل و کنترل در ایستگاه باید به درستی کار کند، زیرا هر اختلالی باعث تاخیر یا توقف می‌شود و در نتیجه ظرفیت ها را کاهش می‌دهد. نظارت بر فضاهای ورودی و راه پله ها در هنگام حمل و نقل قبل و بعد از رویداد ضروری است تا بتوان به هر حادثه ای واکنش نشان داد. پلتفرم ها باید از طریق دوربین در وسایل نقلیه عمومی و کارکنان در محل نظارت شوند. ترکیبی از فناوری هایی مانند دوربین مدار بسته، انسان و روش های از پیش برنامه ریزی شده بیشترین موفقیت را برای مسائل ایمنی و امنیتی به ارمغان می‌آورد. به همین دلیل تقریباً 70 دوربین در تمام مناطق ایستگاه نصب شد و دسترسی بصری به تمام راه پله ها و مناطقی که افراد در آن رفت و آمد دارند را فراهم می‌کند. به ویژه در طول رویدادهای بزرگ، یکی از ویژگی های نظارت، یک روش پیش بینی برای جلوگیری از موقعیت های بحرانی با نظارت آینده نگر توسط کارکنان است.

مطالعه بیشتر: دقت و ویژگی های دوربین ترافیک شهری

خواسته های امنیتی اضافی

دوربین در وسایل نقلیه عمومی که از مسائل ایمنی پشتیبانی می‌کند، پس از لزوم نظارت بر حوادث و موقعیت‌های امنیتی، ارزش بیشتری پیدا کرده است. این توسعه به موازات نیازهای اضافی در ارزیابی موقعیت‌ها یا حوادث به دلیل فرکانس‌های بالاتر پیش رفت که باعث کاهش انعطاف‌پذیری در مسیرهای متراکم و رویدادهای بزرگ در اطراف ایستگاه‌های حمل‌ونقل عمومی می‌شود. هنگامی‌که استراتژی خود را برای پوشش دوربین های مدار بسته در ایستگاه های جدید ساخته شده تغییر میدهند تا تقریباً تمام مناطق عمومی ایستگاه مترو از جمله آسانسورها را پوشش دهد نشان میدهد که می‌توان تعدادی از حوادث امنیتی را تحت نظارت قرار داد یا بعداً با این موارد جدید تجزیه و تحلیل کرد.

دوربین در وسایل نقلیه عمومی در رویه‌های جدیدی توسعه یافتند تا بتوانند موقعیت‌های دشوار مانند بررسی موارد بدون مراقبت را نیز کنترل کنند. فرصت ضبط، گزینه‌های تجزیه و تحلیل حوادث امنیتی مانند خرابکاری یا حوادث جنایی را بعداً برای پلیس برای تحقیق بهبود بخشید

پشتیبانی دوربین در وسایل نقلیه عمومی

چیزی که باعث موفقیت بیشتر دوربین در وسایل نقلیه عمومی برای نیروهای خارجی می‌شود امکان ضبط تصاویر است. این کار با تکنولوژی در حال تکامل در ظرفیت های ذخیره سازی و دیجیتالی شدن و همچنین پیشرفت های بیشتر صنعت با دوربین ها، فناوری انتقال و وضوح دوربین آغاز شد. وسایل نقلیه به دوربین‌های مداربسته مجهز شدند و امکان بررسی حوادث در اتوبوس و قطارهای مترو فراهم شد. دوربین در وسایل نقلیه عمومی حس امنیت بیشتری را در مورد سیستم خود به مشتریان ارائه می‌دهند و همچنین به آنها به سیستم نظارتی اعتماد می‌کنند که ثابت کرده است برای تحقیقات پلیس مفید است.

ورود فناوری جدید دوربین در وسایل نقلیه عمومی

سیستم‌های نظارتی مدرن با فناوری‌های نظارتی مختلفی روبه‌رو هستند. تشخیص مادون قرمز، گرما یا تصویر یا صدا قبلاً آزمایش شده است و به زودی برای استفاده خاص، مانند تشخیص نفوذ یا حفاظت از دارایی‌های زیرساختی حیاتی، استفاده خواهد شد. نه تنها فن‌آوری‌های جدید در سیستم‌های نظارتی در حال ظهور هستند، بلکه فن‌آوری‌ها و رویه‌های جدیدی نیز به بررسی اجمالی حجم عظیم داده‌های دوربین‌ها در سیستم‌ها کمک می‌کنند. نرم افزار تشخیص و تجزیه و تحلیل یکی از گام های بعدی در رسیدگی بهتر به حوادث و تشخیص موقعیت های غیرعادی خواهد بود.

نتیجه گیری

از جمله دلایل استفاده از تجهیزات نظارت تصویری در اتوبوس و مترو می‌توان به دلایل امنیتی از قبیل خرابکاری، جرم و جنایت، تصادفات و رفتار پرخطر رانندگان و دلایل مدیریتی از قبیل برنامه زمانبندی و همچنین بررسی مسیر و سرعت حرکت اشاره نمود.یکی از انواع دوربین در وسایل نقلیه عمومی سانل می‌باشد که در شرکت آوابصیر انواع مختلفی از آن وجود دارد.

 

اشتراک گذاری:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

مطالب پر طرفدار

فهرست مطالب