مقالات آموزشی

تفاوت لنزهای 3.6 میلی‌متری با 2.8 میلی‌متری

لنز به مجموعه استوانه ایی شکل اتلاق می‌شود که شامل یک سری عدسی منظم و سیقل داده شده می‌باشد که پشت سر هم به موازات هم قرار گرفته اند و وظیفه ی تشکیل تصویر واضح به روی سنسور تصویری را عهده دار است.

از پارامتر های تاثیرگذار میدان دید آن می‌باشد که اساساً دلالت بر فضای تحت پوشش دوربین شبکه دارد و عمدتاً به اصطلاح فضای کانونی نامیده می‌شود.

در دوربین ها با لنز ثابت، فاصله کانونی 3.6 میلی‌متری پر کاربردترین می‌باشد. تحت این شرایط زاویه افقی با سنسور تصویر با قطر 1/3 اینچ 78 درجه می‌باشد تحت این شرایط تصویر ارائه شده با شرایط دید انسان بیشترین تطبیق را دارد لذا این فاصله قانونی برای لنز استانداردترین شرایط را فراهم می آورد.

خوشبختانه در این صورت در یک فضای نرمال مثلاً یک اتاق 20 متری تشخیص چهره ها با دوربین 2 مگاپیکسل قابل قبول و امکان پذیر می‌باشد اما است در موارد زیادی به علت عدم نمایش کناره های تصویر جلب رضایت کاربران و مشتریان حساس فراهم نگردد در این صورت برای رفع این نقص می‌بایست لنز 2.8 میلی‌متر را برگزید، در این صورت زاویه افقی تصویر 110 درجه خواهد شد و تقریباً هر آنچه جلوی دوربین و گوشه و کناره ها قرار دارد در قاب تصویر نمایان میگردد.

توانایی تشخصی جزئیات تصویر شرایط ایدال خود را نسبت به لنز 3.6 میلی‌متر به طرز قابل توجهی از دست می‌دهد، همچنین مواج بودن اجزای تصویر به ویژه طرفین کادر تصویر به چشم خواهد خورد که برای غالب افزاد جالب و خوش‌آیند نیست. 

پیشنهاد ویژه مطالعه:  راهنمای انتخاب بهترین سیستم حفاظتی نظارتی مجتمع های تجاری

برای بالا بردن کیفیت مقالات ما نظرات خود را اعلام کنید.

امتیاز نوشته
4.3/5

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا